PC BİLİŞİM - SATILIK ALAN ADI

 

        SEO Ingilizce karşılığı olan Search Engine Optimization veya Search Engine Optimizer kelimesinin karşılığıdır. Türkçe olarak Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelir. Site yada sayfanız için yaptığınız her türlü optimizasyon işlemine verilen genel ad da denilebilir. Site veya sayfalarınızın Arama Motorları tarafından daha kolay bulunup indekslenmesı ve Arama Sonuç Sayfalarında (SERP) üst sıralarda çıkmasını sağlamak amacıyla site veya sayfalarınıza uygulanan işlemlerdir. Sitenizin içeriği ne kadar iyi olursa olsun, insanlara bunu tanıtamadıktan sonra yapılan tüm emekler, boşa gitmektedir. Sitenizi insanlara tanıtmanın en kolay yolu arama motorlarıdır.Arama motorlarında da hak ettiğiniz doğru yeri alabilmek için, Search Engine Optimization kurallarını bilmek ve sitenize uygulamak gerekmektedir.
 
Sitenizdeki tüm sayfalara ;

 

DİKKAT !!!

       Saydığımız tüm bu yöntemler bile sitenizin arandığında herkesin istediği şekilde Google `da 1. sayfada çıkmanızı garanti edemez.  Böyle bir garantinin kimse tarafından verilemeyeceğini Google;  Arama Motoru Optimizasyon Rehberinde açık bir şekilde belirtmektedir.

" Kimse Google’da birinci sıra garantisi veremez.
Sıralama garantisi veren, Google ile “özel ilişkisi” olduğunu ileri süren veya Google’a "öncelikli gönderim" hizmetinin tanıtımını yapan SEO’lara karşı dikkatli olun. Google için öncelikli gönderim yoktur. Aslında, bir siteyi doğrudan Google`a göndermenin tek yolu URL Ekle sayfamızı kullanmak veya bir Site Haritası kullanmaktır. Üstelik bunun için hiçbir ücret ödemeniz gerekmez."
                                                                                                                                                                                                                           Kaynak : Google - Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

     Yukarıdaki uygulanabilecek kriterler dışında Google`ın önem verdiği ve düzenlenmesi elinizde olmayan bir çok kriter bulunmaktadır.
     Örneğin domain yaşı  ; alan adınızın kayıt tarihinin eskiliği bile Google için çok önemli bir kriterdir.

Özetle herkesin istediği Google`da çıkmak için yapılması gerekenler ;

 

@ 2012 PC BİLİŞİM
Kişisel Çalışmalarımın ve Yazılarımın Paylaşıldığı Bir Web Sayfasıdır.
 Alıntı Yapıldığı Taktirde Bilgiler Paylaşılabilir.
Web Tasarım  -   Web Yazılım  -  Proje Geliştirme |